Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

 

 RADOSNA SZKOŁA

    W ramach rządowego  programu „Radosna Szkoła” placówki oświatowe mogą ubiegać się nie tylko o pomoce dydaktyczne do wyposażenia szkolnych sal zabaw, ale również o dofinansowanie na budowę zewnętrznego placu zabaw (w kwocie 64 tyś. lub 115 tyś. zł.).

  Szkolny plac zabaw powinien być przygotowany do prowadzenia z dziećmi różnych form zajęć ruchowych (na przykład pokonywania przeszkód, wspinania, czworakowania, przeskoków, przeplotów czy zwisów). Dogodnym miejscem usytuowania szkolnego placu zabaw może być sąsiedztwo boiska lub bieżni, które mogą być wykorzystywane do prowadzenia zabaw i gier ruchowych.

  Wśród zalecanych przez MEN urządzeń zabawowych znalazły się m.in.: drabinki, drążki do ćwiczeń, ścianki wspinaczkowe, pomosty, równoważnie, pochylnie, przeplotnie, huśtawki. Wykluczono natomi ast  refinansowanie  zakupu piaskownic i karuzel.

   Wszystkie zainstalowane urządzenia powinny posiadać  co najmniej trzyletni okres gwarancji oraz spełniać wymogi Polskich Norm i warunków bezpieczeństwa, określonymi w innych przepisach.

  Potwierdzeniem prawidłowego wykonania urządzeń i ich bezpieczeństwa są ważne certyfikaty bezpieczeństwa według norm EN-1176 i EN-1177.


SZKOLNY PLAC ZABAW ”MAŁY” O POWIERZCHNI 240 m² (dla szkół w których liczba uczniów         w klasach I-III nie przekracza 69 osób)

przewiduje zorganizowanie placu zabaw na terenie o kształcie zbliżonym do rzutu kwadratu o wymiarach 15 x 16 m i wydzieleniu: 

p strefy do zabaw i ćwiczeń ruchowych o nawierzchni bezpiecznej (piankowej, gumowej), o powierzchni ~150 m²

p strefy komunikacyjnej (ścieżka) o nawierzchni typu tartan (lub inna syntetyczna), o powierzchni ~20 m²

p strefy zielonej pod trawniki i obsadzenia roślinnością średnią (krzewy)         i wysoką (drzewa) o powierzchni ~70 m²


SZKOLNY PLAC ZABAW ”DUŻY” O POWIERZCHNI 500 m² (dla szkół w których liczba uczniów         w klasach I-III przekracza 70 osób)

zagospodarowanie przewiduje zorganizowanie placu zabaw na terenie o kształcie prostokąta o wymiarach 20 x 25 m i wydzieleniu:

p strefy do zabaw i ćwiczeń ruchowych o nawierzchni bezpiecznej (piankowej, gumowej) o powierzchni ~240 m²

p strefy komunikacyjnej (ścieżka) o nawierzchni typu tartan (lub inna syntetyczna) o powierzchni ~50 m²

p strefy zielonej pod trawniki i obsadzenia roślinnością średnią (krzewy) i wysoką (drzewa) o powierzchni ~210 m²

Więcej szczegółowych informacji mogą Państwo znaleźć tutaj pdf

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010 Bezpieczny Plac Zabaw - projektowanie
placu zabaw, tworzenie kosztorysu, doradztwo w przygotowaniu SIWZ.
BPZ - Bezpieczny Plac Zabaw
ul. Złotej Jesieni 23
05-820 Piastów

Strona główna | O nas | Regulacje prawne | Wniosek MEN | Radosna Szkoła | Budowa placu zabaw | Usługi | Kontakt